Wystawa AMEIA PROART-PLESS

WYSTAWA AMEIA PROART-PLESS

 16 LIPCA – 15 SIERPNIA 2019

Monika Balcar-Konieczny, Alicja Szymczak
Anna Stoszek-Szroborz

budynek „Starego Dworca”
wystawa czynna w godz. pracy dworca

CEL:

UWIEŃCZONA DUŻYM SUKCESEM AKCJA „SENIORZY DZIECIOM” NASUNĘŁA NAM POMYSŁ NIEJAKO PRACY OD PODSTAW W ZAKRESIE OTWIERANIA WRAŻLIWOSĆI NA SZTUKĘ MIESZKAŃCÓW OKOLIC PSZCZYNY I RESZTY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO.

STWORZYLIŚMY PIĘCIOOSOBOWĄ GRUPĘ ZŁOŻONĄ W WIĘKSZEJ MIERZE Z NIEPROFESJONALISTÓW, UHONOROWANYCH JEDNAKŻE NAGRODAMI W KONKURSACH MALARSKICH. PRACE ICH SĄ PRZYSTĘPNIEJSZE W ODBIORZE I STANOWIĄ DOSKONAŁY POMOST MIĘDZY POZOSTAŁYMI GATUNKAMI SZTUKI. CELEM GRUPY „AMEIA” JEST PROPAGOWANIE MALARSTWA I JEGO TWÓRCÓW DZIAŁAJĄCYCH WSPÓŁCZEŚNIE W PSZCZYNIE ORAZ PROMOCJA MIASTA PSZCZYNY JAKO MECENASA I PREKURSORA W ORGANIZOWANIU WZBOGACAJĄCYCH ARTYSTYCZNIE I DUCHOWO ORAZ UWRAŻLIWIAJĄCYCH NA PIĘKNO I SZTUKĘ MALARSKĄ SPOTKAŃ „ARTYSTA… SZTUKA… WIDZ”.

PLANOWANY JEST CYKL WYSTAW POPRZEDZONYCH WERNISAŻAMI W TRAKCIE KTÓRYCH UMOŻLIWIMY WIDZOM OSOBISTY KONTAKT Z TWÓRCZYNIAMI WYSTAWIANYCH PRAC, POZNANIE ICH WRAŻLIWOŚCI, POWODÓW DOKONYWANYCH WYBORÓW ARTYSTYCZNYCH I ICH PASJI PLASTYCZNYCH.

DZIAŁALNOŚĆ:

TWÓRCZOŚĆ ARTYSTYCZNO – MALARSKA ZRZESZONEJ GRUPY DOŚWIADCZONYCH PLASTYKÓW PSZCZYŃSKICH / AMATORÓW WIELOKROTNIE NAGRADZANYCH ORAZ PROFESJONALISTÓW GWARANTUJĄCYCH WYSOKI POZIOM ARTYSTYCZNY PRAC. PREZENTACJA ICH OSIĄGNIĘĆ NA WYSTAWACH TEMATYCZNYCH W OŚRODKACH I CENTRACH KULTURY POWIATU PSZCZYŃSKIEGO, ŚLĄSKA I POLSKI.

AMEIA PROART-PLESS TO ŚCIŚLE OKREŚLONA ILOŚCIOWO I WYRÓŻNIONA GRUPA MALARZY WSPÓŁTWORZĄCYCH I REALIZUJĄCYCH PROGRAM MIEJSKIEGO AUTORSKIEGO SALONU WYSTAWOWEGO „ZOBACZ.. POMYŚL… POCZUJ”.

KOMISARZ WYSTAW I TWÓRCA PROGRAMU : ANNA STOSZEK-SZROBORZ PATRONAT SPRAWUJE: BURMISTRZ MIASTA PSZCZYNY I PCK W PSZCZYNIE.

ADRES: „GALERIA 13”, UL. BEDNARSKA 13, PSZCZYNA

E-MAIL: ANNASTOSZEK@O2.PL, MONIKABALCARKONIECZNY@GMAIL.COM .

 

Wystawa AMEIA

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Uzdrowiskowa 61

43-230 Goczałkowice-Zdrój

Tel. (+48) 663 110 301

info@goczalkowicezdroj.pl